Na cestách s mobilem: Tohle musíte mít s sebou

Obsah článku

Z mobilních telefonů se v průběhu let stali parťáci, bez kterých nedáme ani ránu. Pomáhají nám pracovat, věnovat se koníčkům a třeba i cestovat. Pokud se svým chytrým kamarádem do kapsy vyrážíte na cesty, měli byste vědět o vybavení, které vám může hodně pomoci.
powerbanka s mobilem na pláži

Také patříte k těm, kteří bez telefonu nejedou skutečně nikam? Je to váš pomocník i vaše spojení se světem? Pokud to s mobilem i s cestováním myslíte skutečně vážně, doporučíme vám několik vychytávek pro chytrý telefon, bez kterých byste na dovolenou vyrazit rozhodně neměli.

1. Powerbanka je nutnost

Bez powerbanky se dnes neobejde žádný zkušený cestovatel. Víte sami, že v zápřahu dnešní chytré telefony vydrží jen zřídka více než den. Když se pak večer ocitnete daleko od zásuvky, powerbanka může být záchranou. Vyberte si takovou, která má dostatečnou kapacitu.

Pokud jde jen o nabíjení telefonu, volte powerbanky s kapacitou alespoň 10 000 mAh, aby zvládla nabít váš telefon několikrát. Kromě dostatečné kapacity si uživatelé pochvalují zejména funkci rychlonabíjení a možnost nabíjet více zařízení najednou.

2. Šňůrky na krk pro pohodlné nošení 

Nabito máme a teď, kde telefon nosit. Zařízení v batohu není zrovna po ruce a v kapse u kalhot zase překáží. Řešením je šňůrka na krk na mobil. Nosí se pohodlně, telefon máte neustále při sobě a selfie můžete fotit během několika vteřin. Skvělé je i to, že pomáhá chránit telefon před pády i před ztrátou. Jakmile si totiž na mobil na krku zvyknete, hned si všimnete, když tam chybí.

šňurky na krk

3. Autonabíječky

Pokud na dovolené a na výlety vyrážíte autem a pokud každý den najezdíte minimálně několik desítek minut, můžete powerbanku nechat doma. Místo ní vám totiž poslouží autonabíječka. Jde o jednoduché zařízení, které je připojené do autozapalovače a umožní připojit a dobít hned několik zařízení přes USB. Pro použití na dovolené se vyplatí ohlídat si, jestli autonabíječka, kterou jste si vybrali, podporuje i rychlonabíjení.

4. Držáky do auta pro bezpečnou navigaci

Víte, které auto má nejlepší navigaci? Každé, ve kterém se můžete spolehnout na váš telefon a aplikace v něm. A právě kvůli tomu jsou držáky na mobil do auta nezbytným doplňkem pro cestovatele, kteří cestují vozem.

Uživatelé si chválí zejména držáky upevněné na čelní sklo. Uchycení přísavkou je stabilní, telefon nebrání výdechům ventilace a obraz je příjemně vysoko v zorném poli. Vyberte si také držák, který je snadno nastavitelný a stabilní i na hrbolatých cestách.

5. Vodotěsné obaly na mobil

Plánujete dovolenou na pláži nebo na lodi? Nejen tato místa jsou revírem pro vodotěsné obaly na mobil. Ochrání váš telefon před vodou i před pískem a prachem. Jak moc? To zjistíte snadno podle certifikace. Obecně se doporučuje alespoň IP68, která zajišťuje nejen vodotěsnost, ale i prachuvzdornost.

voděodolná pouzdra na mobil

6. Hudba na cestách s bluetooth sluchátky

Milujete hudbu nebo podcasty a cestujete s partou, kterou nechcete rušit? Mějte vždy s sebou bluetooth sluchátka. Jsou malá, praktická a nezamotají se. Dnes navíc seženete i taková s opravdu špičkovým zvukem.

Naprosto ideální do letadla, do vlaku nebo na procházky po městě. Při výběru se zaměřte i na výdrž baterie a pohodlí při nošení.


A když jsme u toho cestování vlakem či letadlem, zkuste ještě jednu netradiční vychytávku. Držáky na prst na mobil sice nejsou příliš rozšířené, ale jakmile nějaký jednou vyzkoušíte, pravděpodobně už nebudete chtít cestovat bez něj.

7. Nabíjecí kabely, adaptéry, stativy a selfie tyče

Že byste bez nabíjecího kabelu dnes už nikam nevyrazili? Tak na to myslete a skutečně jej nezapomeňte. Vyplatí se i sada adaptérů pro různé typy zásuvek, pokud cestujete do zahraničí. Je vám asi jasné, že není kabel jako kabel. Vyberte si takový, který podporuje rychlonabíjení a je dostatečně odolný, aby vydržel časté používání i ohýbání a balení.

A pak další věc, kterou nesmí zapomenout nikdo, kdo rád telefonem i natáčí. Pro milovníky fotografie a videí jsou stativy a selfie tyče skvělým doplňkem. Pomohou vám zachytit stabilní a kvalitní snímky bez rozmazání. Moderní selfie tyče jsou často vybaveny i dálkovým ovládáním, což usnadňuje focení.
selfie tyč a stativ v jednom

Všechna tato zařízení vám na cestách umožní využívat telefon co nejkomfortněji a nejkomplexněji. Můžete si myslet, že dnešní telefony jsou zlí pánové, ale s dobrým příslušenstvím jsou především výborní sluhové, a na cestách to platí dvojnásob.

Koukněte i na další produkty z našeho srotimentu příslušenství, jistě se vám některé z nich budou při letních dovolených a cestování hodit. 

Autor:
Ověřeno zákazníky Heureka

Za nás mluví vaše spokojené recenze

Objednávku jsem provedla přes e-mail a do dvou dnů mi byla odeslána. Takže spokojenost.

Marcela K. 17.7.2024

Velký výběr, rychlost dodání

František K. 17.7.2024

Spokojenost, rychlé dodání

Eva B. 17.7.2024