Jak vybrat pouzdro na mobil? Vyzkoušejte naše tipy

Obsah článku


Možná se váš mobil stále blyští novotou… ale nechtěné upuštění na zem nebo jediné poškrábání displeje může situaci rázem změnit. Investovali jste do nákupu svého mobilního telefonu větší částku? Nezapomeňte na ochranné pouzdro které životnost zařízení výrazně prodlouží. Jak si vybrat správné pouzdro na telefon? S našimi tipy to zvládnete levou zadní.

Obaly na iphone, apple watch a airpody
 

Pouzdro na telefon snižuje riziko, že svůj telefon nešetrným zacházením poškodíte sotva pár dní po jeho nákupu. Důvodů, proč si jej pořídit, však existuje více.

4 dobré důvody, proč si pořídit pouzdro na telefon

 • Ochráníte telefon před mechanickým poškozením, například při pádu telefonu.
 • Vyhnete se nechtěnému poškrábání displeje, které může mít zásadní dopad na míru pohodlí při používání mobilního telefonu.
 • Zabráníte usazování nečistot a bakterií přímo na telefonu.
 • Díky elegantnímu designu pouzdro sladíte se svým outfitem a dalšími doplňky.
 
TIP: Podle jedné ze studií se na povrchu telefonu se údajně nachází až 20× větší množství bakterií než na záchodovém prkénku? Patříte mezi jedince, kteří nedají telefon na chvíli z ruky? Přečtěte si, jak obal na mobil vyčistit, aby se nestal vítaným útočištěm pro bacily.

 

Pouzdro, nebo kryt: čím se odlišují?

 


Ve specializovaných prodejnách i na internetu běžně narazíte na oba výrobky. Jaký je mezi pouzdrem a krytem rozdíl?

Pouzdro – chrání telefon i displej. Pokud však chcete telefon používat, musíte zařízení z pouzdra vytáhnout. U flipových pouzder stačí odklopit přední kryt. Pouzdra mají k dispozici i spoustu „kapes“ pro uložení platebních či jiných karet a poslouží i jako stylový doplněk k oblečení.

Kryt – nasazuje se na zadní stranu telefonu. Neochrání displej, ale je praktičtější na zacházení, zejména při častém využívání telefonu. Pokud chcete přijmout hovor nebo třeba nastavit některou z aplikací, kryt telefonu nemusíte sundávat.
 

TIP: Kryt na telefon je vhodné kombinovat s ochrannou fólií nebo tvrzeným sklem, díky kterým displej přežije i prudší náraz, například když vám telefon nedopatřením vyklouzne z dlaně.

 

Jak si vybrat pouzdro na telefon v šesti krocích

Při výběru pouzdra na telefon se zaměřte zejména na tyto parametry:

 1. Rozměry telefonu
 2. Kvalita obvodových rámečků
 3. Způsob uchycení telefonu v pouzdře
 4. Využití obalu
 5. Praktické doplňky
 6.  Materiál pouzdra

1. Rozměry – zásadní parametr, který rozhoduje o tom, zda telefon do pouzdra dobře zapadne. 
Pokud si vyberete pouzdro jinde než u dodavatele vašeho mobilního zařízení, ujistěte se, zda je nabízené pouzdro vhodné pro váš model telefonu.

2. Kvalita obvodových rámečků – jedná se o rámečky spojující přední a zadní části pouzdra telefonu. Jsou-li po obvodu viditelné spáry, je pouzdro spojeno ze dvou kusů materiálu.
To nemusí být nutně špatně. Záleží, jakou míru ochrany pro svůj telefon hledáte. Pouzdra zhotovená z jednoho kusu materiálu bývají obvykle trvanlivější než ta, která jsou tvořena dvěma slepenými částmi.

3. Způsob uložení telefonu do pouzdra – do ochranného pouzdra, které je určeno přímo pro váš telefon, zařízení většinou jednoduše „zacvaknete“ a máte hotovo. Univerzální pouzdra nabízejí širší možnosti využití, ale například před použitím fotoaparátu musíte telefon z pouzdra vyjmout.

4. Využití obalu – obaly na telefon se vyrábějí v různých variantách i podle toho, v jakých podmínkách je primárně využijete. Většinou se setkáte se třemi typy obalů:

 • Klasické obaly – pro každodenní používání doma, na cestách či v kanceláři.
 • Elegantní obaly – pro formálnější příležitosti, kdy i váš telefon musí působit stylově.
 • Outdoorové obaly – pro fyzicky aktivní jedince, kteří chtějí mít svůj telefon po ruce i při plavání, běhu nebo při jízdě na kole. Tyto modely pouzder mívají také vyšší stupeň ochrany a zabraňují nežádoucímu poškození telefonu i během sportu.

5. Praktické vlastnosti – pogumovaný povrch zamezující sklouzávání telefonu, vestavěný stojánek nebo již zmiňovaná kapsa na kartu. Některá pouzdra na mobil obsahují celou řadu „drobných vychytávek“, které vám také mohou přijít vhod.
 

TIP: Nosíte-li často po kapsách banky, pořiďte si peněženkové pouzdro na mobil: hotovost i telefon tak budete mít na jednom místě.6. Materiál – hned po rozměrech další stěžejní parametr, proto se na něj zaměříme detailněji.

Od plastů po kůži. Z jakých materiálů se pouzdra na mobil vyrábějí?

Výrobní materiál pouzdra ovlivňuje jeho odolnost i celkovou životnost. Za kvalitnější materiály si připlatíte, ale v dlouhodobém horizontu se vám investice mnohonásobně vrátí.

Jaké materiály se pro výrobu pouzder běžně využívají?

1. Plast – Základní materiál, který je poměrně pružný a nenáročný na pořízení.
2. Silikon – levný a velmi pružný materiál. Se silikonovým pouzdrem se dobře manipuluje a na telefon jej nasadíte během pár vteřin.
3. Polykarbonát – termoplast se širokými možnostmi využití. Odolává nárazům, teplotním změnám i slunečnímu záření. Proto se s ním často setkáte u outdoorových pouzder.
4. Kůže – prémiový materiál vhodný i pro společenské události. Levnější alternativou k pravé kůži je kůže umělá. Z tohoto materiálu se obvykle vyrábějí flipová pouzdra.

Nejžádanější pouzdra na mobil

Už víte, jaké parametry při volbě pouzdra na mobil rozhodují. Teď už si stačí jen vybrat model, který bude odpovídat vašim potřebám. K základům druhům pouzder na mobil patří:

 • Flipová pouzdra – v uzavřeném stavu chrání před poškozením jak telefon, tak jeho displej. Dražší modely flip pouzder promítají notifikace, SMS nebo příchozí hovory na přední stranu, aniž byste telefon museli z pouzdra vytáhnout. U základních modelů je nutné telefon z pouzdra vyndat: teprve poté jej můžete použít.
 • Knížková pouzdra – pouzdra se otevírají jako kniha. Zavírání pouzdra je běžně řešeno magnetem nebo přezkou. Telefon je tak chráněn před poškozením ze všech stran. Výhodou je také široká nabídka pouzder, takže si vybere opravdu každý. Nevýhodou bývá náročnější manipulace: držíte-li při telefonování mobil u ucha, přední kryt se může odklápět a zbytečně překážet.
 • Pouzdra na opasek – telefon do něj ukládáte „naležato“, aby vás při sezení za volantem nebo na židli netlačil do boku. Právě občasné nepohodlí bývá u pouzder na opasek zmiňováno jako hlavní nevýhoda. Předností naopak je, že máte telefon po ruce za každé situace.
 • Univerzální pouzdra – jsou vhodná pro jakýkoliv telefon, jehož odpovídají rozměrům pouzdra. Telefon je však nutné z obalu před použitím vytáhnout. Kromě základních variant, existují např. vodotěsná pouzdra na mobil nebo pouzdra na krk, abyste své zařízení neztratili ani během sportu nebo při každodenním shonu.

 

TIP: Jak rozpoznat svůj telefon z dálky na první dobrou? Nechte si vyrobit pouzdro s vlastním motivem: stačí nám poslat návrh designu nebo snímek, který na pouzdře chcete mít. Zanedlouho vám pošleme pouzdro s totožným potiskem. Váš telefon tak bude v novém pouzdře opravdu jedinečný.

 

Sháníte pouzdro nebo kryt na mobil za výhodnou cenu?

Hledáte pouzdro či kryt na mobily Huawei, Samsung nebo Xiaomi  a další populární značky? U nás si zaručeně vyberete.

Nahlédněte do našeho sortimentu a vyberte si pouzdro i pro svůj mobilní telefon. Zvýšíte šance, že váš telefon zůstane ve skvělém stavu, i když už jej budete používat nějaký ten pátek.

Autor:
Ověřeno zákazníky Heureka

Za nás mluví vaše spokojené recenze

Vynikající komunikace, rychlé dodání zboží.

Jana D. 22.6.2024

Rychlé a bez problémů. Doporučuju.

Miroslav H. 21.6.2024

Výborná komunikace a rychlé dodání.

Dagmar S. 20.6.2024