7 šikovných nápadů, jak si vyzdobit kryt na mobil

Obsah článku

Chcete svůj chytrý telefon rozeznat od ostatních na první dobrou? Používáte-li ochranný kryt, popusťte uzdu fantazii. Originální kreace vytvoříte s pomůckami, které za pár korun seženete v každém větším papírnictví. Přinášíme sedmero osvědčených tipů, jak ozdobit pouzdro na telefon levně a rychle.

ozdobené obaly na mobil

1. Barvy na sklo

Barvy na sklo se budou krásně vyjímat na světlejších obalech na mobil. Vytvoříte s nimi pestrobarevné obrazce nebo mnohé další, náročnější kreace. 

Menší obrázky zaschnou obvykle do 60 minut, u těch větších vyčkejte alespoň 2–3 hodiny. K barvám je možné samostatně přikoupit i další předlohy (šablony), díky kterým můžete kryt na mobil zaplnit takřka libovolnými motivy podle svých představ.

2. Lihové fixy

Vyrobte si vlastní design obalu na mobil s fixy v nejrůznějších barvách. K malování na obal se hodí například lihové fixy, které schnou prakticky okamžitě a nestírají se. Takže se kresba jen tak nesmaže, i když telefon berete do ruky mnohokrát za den.

TIP: Víte, že telefon, který necháváme běžně povalovat na pracovním stole, kuchyňské lince nebo na posteli, je doslova rájem pro bakterie, a to i když jej uložený v ochranném pouzdře? Inspirujte se, jak pouzdro na mobil vyčistit, abyste se nemuseli bát vzít svůj telefon do ruky.

3. Samolepky a nálepky

Vyzdobte kryt na telefon samolepkami či nálepkami s motivy zvířat, rostlin nebo filmových postaviček. Samolepky ale vybírejte tak, aby spolu jako celek ladily. Jednotné barvy na krytu telefonu obvykle vyniknout lépe, než když bez rozmyslu zkombinujete minimalistické a velké samolepky s různými motivy.

samolepky na kryt telefonu

4. Washi pásky

Další oblíbenou metodou je použití washi pásek. Jedná se o dekorační pásky z rýžového papíru či jiného přírodního materiálu. Volte dobře přilnavé pásky, které při přilepení budou dobře držet na svém místě.

Na okrajích pouzdra pásky pořádně uhlaďte, aby nepřečnívaly přes okraj. V takovém případě by totiž kryt na telefon potom nemusel jít dobře nasadit. Žádná další omezení zde neplatí: pásky můžete nalepovat v řadách, přes sebe nebo z nich můžete vystřihnout hvězdičky, srdíčka, kolečka nebo jiné obrazce, které vám přijdou na mysl.

5. Découpage

Techniku decoupage [dekupáž] zvládnete i bez zvláštního výtvarnického nadání. Jedná se o vystřihování obrázků z ubrousků, které nalepíte na povrch kovu, dřeva – nebo třeba na kryt mobilního telefonu. 

Potřebujete jenom nůžky a dále lepidlo a ubrousky, které jsou speciálně určeny přímo pro tuto techniku. Kromě toho můžete také využít vzorovaný papír nebo fotografie, díky kterým si vyrobíte obal na mobil, jehož design ostatní jen stěží okopírují.

6. Třpytky

Milovnice blyštivých barev mohou svůj kryt na telefon ozdobit třpytkami. Vyjma zdobných třpytek se neobejdete bez lepidla a šablony s obrazcem, který chcete ze třpytek vytvořit.

Šablonu stačí přiložit na povrch telefonu a důkladně ji přetřít lepidlem. Při nanášení lepidla šablonu neustále přidržujte, abyste neměli lepidlo na celé ploše obalu. Po odstranění šablony z povrchu obalu vysypte místo třpytkami a nechte zaschnout.

7. Kryt na mobil s vlastním fotem

Chcete si připomenout tvář blízké osoby nebo jedinečný zážitek pokaždé, když  sáhnete po svém telefonu? Pořiďte si kryt na mobil s vlastní fotkou.

Váš telefon tak bude opravdu jedinečný. Obal s vlastním motivem vyrábíme pro mobily Samsung, Huawei, Xiaomi i jakoukoli jinou značku nebo model telefonu z našeho sortimentu.
 

Autor:
Ověřeno zákazníky Heureka

Za nás mluví vaše spokojené recenze

Vše proběhlo jak má v dnešní době být, termín dodání, komunikace, dodání zboží včetně kvalitně zabaleného a objednaného zboží. Jsem velmi spokojen.

Jiří M. 26.5.2024

Doporučuji. Vše bylo v pořádku.

Jana D. 25.5.2024

Jsem spokojená se zbožím i s rychlým dodáním.

Helena V. 25.5.2024