Doprava nad 1499,- ZDARMA
Objednejte do 12:00 a odešleme ještě DNES!
Tvrzené sklo, nebo alespoň ochrannou fólii byste rozhodně měli zakoupit zároveň s novým telefonem. Zatímco pouzdra a obaly chrání zejména tělo přístroje, sklo a fólie poskytují bezpečí i pro displej. Nalepení ochranného skla na mobil, stejně jako fólie, navíc není žádná věda.
Článek vám poradí: Jaké jsou rozdíly mezi ochranným sklem a fólií Podle čeho tyto ochranné prvky vybírat Jak vypadá správná příprava před aplikací skla nebo fólie Jak nalepit tvrzené sklo na mobil Jak nalepit fólii na mobil Jaké problémy jsou spojené s aplikací skla a fólie Jak a proč o tyto ochranné prvky pečovat Kde vám nalepí sklo na mobil
Shrnuto jednoduše a stručně: fólie chrání displej před nečistotami a lehkým poškrábáním např. nehtem, tvrzené sklo tuto nejkřehčí část telefonu zabezpečí i při nárazu a proti silnějším škrábancům.
Ochranné sklo vždy vybírejte podle typu svého telefonu, přičemž hlavní je rozměr a úhlopříčka displeje. Sledujte specifikaci, pro kterou značku a model konkrétně je sklo vhodné, aby disponovalo odpovídajícími výřezy pro reproduktor, mikrofon, čočky atd.
U tvrzeného skla se doporučuje střední tloušťka, což je 0,3 mm. Ta poskytne dostatečnou ochranu při pádu a na displeji vypadá dobře. Pro vyjádření tvrdosti se vžilo stejné označení jako u tužek. Podle tohoto systému je tedy nejvyšší tvrdost 9H, která je zároveň i nejpoužívanější.
Co se hran skla týká, na trhu se setkáme se třemi typy, a to 2D, 2,5D a 3D.
O všech faktorech výběru a vlastnostech skla si přečtěte v článku Jak vybrat ochranné sklo na mobil.
Ochrannou fólii vybírejte také podle typu telefonu. Volit můžete z různých tlouštěk, přičemž samozřejmě platí, že čím je vrstva silnější, tím lépe chrání. Nicméně je pak na displeji více vidět. U fólií můžete také vybírat z provedení lesk a mat. Lesklá fólie působí luxusněji, displej ale může být za určitých světelných podmínek hůře čitelný.
Pro celý proces si vyberte bezvětrné a co nejméně prašné prostředí s dostatkem světla. Připravte si hadřík z mikrovlákna určený na čištění mobilu nebo brýlí a odmašťovač povrchů (ideálně IPA). U ochranných skel bývají součástí balení speciální ubrousky, se kterými si také vystačíte.
Ujistěte se, že máte čisté ruce, a než se pustíte do práce, chvíli počkejte, aby si rozvířený prach v místnosti takzvaně sedl. Pokud máte na přístroji starou fólii nebo sklo, bodem nula bude jejich sundání. Dále postupujte takto:
Všechny kroky je potřeba provést rychle, aby nedošlo k opětovnému nachytání prachu a jiných nečistot.
Příprava před lepením fólie na mobil vypadá úplně stejně.
Tvrzená skla jsou pevná a drží svůj tvar, jejich aplikace je tedy relativně snadná. Sklo si připravte do těsné blízkosti telefonu a postupujte následovně:
Pokud se vám proces na první dobrou z nějakého důvodu nepovedl, lze se pokusit o znovunalepení tvrzeného skla. To však musí být provedeno bezprostředně po prvním pokusu, než lepidlo zaschne. Také berte v potaz, že každé odlepení je potenciální šancí pro prach, aby se dostal mezi sklo a displej.
Nalepení fólie na mobil je trochu náročnější, ale zvládnout se to dá. Stejně jako v případě skla je důležité očištění displeje a příprava jako taková. Na rozdíl od skla však zde sloupnete krycí vrstvu pouze do poloviny. Přiložíte lepicí stranou na displej a důkladně vyrovnáte. Druhou polovinu dolepíte pouhým tažením za krycí vrstvu.
U ochranných fólií je větší riziko vzniku vzduchových bublin, ale dá se jich zbavit vytlačením stěrkou či prsty. Opětovnou aplikaci nedoporučujeme, výsledek pak vypadá o poznání hůře.
Instalaci fólie si můžete usnadnit pomocí lepicí kapaliny, která způsobí, že s fólií je možné hýbat, i když je už položená na displeji. Jakmile budete s pozicí fólie spokojeni, stačí kapalinu stěrkou vytlačit od středu k okrajům přímo do hadříku.
Nejčastější potíží jsou vzduchové bubliny, se kterými si ale už umíme poradit. Dalším problémem je prach, který se mezi sklo/fólii a displej dostane v mezičase od očištění a nalepení. Proto je důležité minimalizovat dobu tohoto procesu. Aby se sklo ani fólie neodlepovaly v rozích, nezapomeňte na vhodný obal, který inkriminovaná místa překryje.
Aby vám sklo nebo fólie dobře sloužily a dlouho vydržely, vyvarujte se používání telefonu špinavýma rukama, pravidelně ochranné doplňky odmašťujte a čistěte (viz výše). V případě poškození nebo velkého znečištění je raději vyměňte.
Pokud si na to netroufáte sami, ve většině obchodů, kde prodávají telefony nebo příslušenství, vám ochranné prvky nalepí na počkání. A to i v případě, že je nezakoupíte u nich. Cena nalepení ochranného skla se liší město od města, prodejna od prodejny, přístroj od přístroje. Obecně lze říci, že se pohybujeme v rozmezí 60–250 Kč.
Postup, jak nalepit ochranné sklo na telefon, už znáte. Také už víte, jak se lepí fólie na mobil. Klíčovými faktory pro úspěch je v obou případech čistota a rychlost. Tak se toho nebojte a dopřejte ochranu také displeji svého přístroje. Vyplatí se to.
Obchod funguje rychle a spolehlivě.
Jako vždy bezchyné.Stačí uvést správný typ tlf a je to.Komunikace,rychlost dodáni
Nakupovala jsem poprve a vse v poradku.