Doprava nad 1499,- Kč ZDARMA.
Objednejte do 12:00 a odešleme ještě DNES!
Spousta z nás považuje koupání za jedinou spásu před tropickými letními vedry. Elektronice ale voda a vysoké teploty dvakrát neprospívají. Přinášíme praktické tipy, jak ochránit mobilní telefon před namočením, a poradíme, co (ne)dělat, pokud se telefon do kontaktu s vodou přece jen dostane.
Vodotěsné pouzdro je elegantním a spolehlivým řešením, jak ochránit telefon před namočením. Obaly mají lehkou konstrukci, nijak vás nelimitují v používání telefonu a seženete je za dobré peníze.
Pokud vám telefon vyklouzne z ruky při koupání ve vaně, jezeře nebo moři, díky ochrannému pouzdru přežije i pád do vodních hlubin, který by se mu jinak mohl stát osudným. Voděodolné obaly si vyberete přesně na míru svému telefonu.
Pokud se chystáte na sjíždění Vltavy nebo několikadenní výšlap, pořiďte si vodotěsné sáčky s kapacitou až několik desítek litrů.
Pohodlně do nich uložíte chytrý telefon, peněženku nebo čisté oblečení. Kdybyste se s lodí nečekaně překlopili nebo vás na cestě překvapí déšť, vaše osobní věci zůstanou v bezpečí.
Sáčky můžete také zavěsit na batoh nebo na plážovou tašku. Některá vodácká pouzdra mají také šňůrku pro zavěšení na krk. Před použitím se přesvědčte, že v sáčku není žádná dírka a je opravdu vodotěsný. Vyhnete se tak později nemilému překvapení.
Kromě vodotěsných pouzder existují i další možnosti, jak ochránit telefon před vlhkostí.
Pořiďte si voděodolný telefon: chytré telefony s certifikací IP68 vydrží i krátkodobé ponoření do vody. Mobil tak můžete vzít do ruky, i když zrovna sedíte ve vířivce nebo se chystáte ponořit do vany plné vody.
Zkuste voděodolný sprej: v prodejnách dnes seženete i speciální ochranné spreje, které ochrání vaše zařízení před vlhkostí. Spreje vytváří ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu.
Pokud se voda dostane například pod displej, telefon může přečkat bez větší újmy. Tyto druhy sprejů jsou ale dražší – lahvičku o objemu 150 mililitrů seženete průměrně za 330 Kč – a aplikovat ho musíte opravdu pečlivě (ideálně na každou elektronickou součástku). Vodotěsný obal na mobil do velikosti telefonu max. 155 mm x 81 mm a vodotěsný bag s objemem 10l.
Někdy stačí jen rozlitá sklenice s vodou, kterou jste postavili hned vedle svého telefonu – a máte na malér zaděláno. Pokud ale zareagujete včas, můžete svůj telefon ještě zachránit.
1. Okamžitě telefon vypněte: Namočený mobil co nejdříve vypněte. Spíše tak předejte zkratům, které by mohly váš telefon poslat do věčných lovišť.
2. Vyjměte z telefonu baterii a další komponenty: z vypnutého telefonu odstraňte baterii (u starších modelů smartphonů to jde poměrně jednoduše), paměťovou kartu a SIM. Sundejte z namočeného mobilu také ochranný kryt proti poškrábání, aby se voda odpařila rychleji.
3. Opatrně povrch telefonu osušte: vezměte si na pomoc savý hadřík nebo papírovou utěrku a otřete z povrchu tolik vody, kolik bude možné.
4. Uložte telefon do misky s rýží: Ponořte mobil do misky s rýží. Rýžová zrnka nasávají vlhkost, což vám v takových chvílích přijde vhod. Nechte telefon v nádobě alespoň 24 hodin.
5. Zaneste telefon do servisu: někdy namočený telefon začne na druhý nebo třetí den opět fungovat tak, jako dříve. Pokud se tak nestane, a chcete vyzkoušet všechny možnosti, oslovte profesionály, kteří mají s podobnými případy zkušenost. Někdy stačí vyměnit některou ze součástek a telefon znovu začne fungovat.
Pokud chcete namočený telefon znovu oživit, vyhněte se zejména dvěma nešvarům, které jsou mezi lidmi poměrně „oblíbené“:
1. Nepoužívejte fén: nepokoušejte se telefon vysušit. I když se tato možnost nabízí, účinek bývá přesně opačný: horký vzduch totiž může způsobit zkrat a vnitřní součásti telefonu ještě více poškodit.
2. Nezapojujte telefon do zásuvky: I když se chcete co nejrychleji přesvědčit, jestli telefon střet s vodou přestál, odolejte pokušení a nechte telefon nejprve vyschnout. Opět tak předejdete zkratům a dalším komplikacím, které mohou šanci na záchranu telefonu ještě snížit.
Sem velmi spokojená
vše ok
Super